angielski, bo szkoda czasu

Quick English

Q

Lubię rozmawiać i poznawać nowych ludzi. Mam tysiące godzin doświadczeń i kilka dobrych sposobów na naukę, dzięki którym poprawisz swój angielski w przyjemny i rozwijający sposób.

Przemek, mój LinkedIn.

Idea jest prosta

Kilka razy w tygodniu zdzwaniamy się na 15, 20 lub 30 minut rozmowy po angielsku. Rozmawiamy na przykład o:

Twoim dniu (time management), projektach, Twoich pasjach, życiu codziennym, życiu niecodziennym, dzisiejszym horoskopie, wiadomościach z kraju i zagranicy, artykułach, podcastach, książkach, ludziach, trendach, czy pogodzie.

Przeczytaj te 4 krótkie historie może Cię zainspirują.

Tomek pracuje nad projektami IT

i codziennie rano przez 15 minut telefonicznie omawiamy sprawy zawodowe, a czasem też i życiowe. Taki początek dnia pomaga mu wykorzystać czas lepiej i poprawiać płynność mówienia po angielsku, z którą miał niemały problem.

Tola pracuje w korpo.

Dużo rozmawia przez telefon, więc dodatkowe 15 minut po angielsku nie jest problemem, a przyjemnością. Oderwanie się od pracy i przyjemna rozmowa o kinie napełnia ją dobrą energią.

Aneta ma małe dziecko,

ale znajduje 30 minut dwa razy w tygodniu, żeby porozmawiać po angielsku przez WhatsApp. Odrobina organizacji i elastyczności, a język nie usycha. Czasem dziecka pilnuje ktoś inny, a czasem, gdy nie śpi, nosi je na ręku. Nie wyobrażasz tego sobie? Spróbuj, może 15 minut? Aneta czyta jeden artykuł po angielsku i próbuje mi go streścić. Idzie jej coraz lepiej.

Malina jest studentką.

Ma czas, potrafi pracować samodzielnie i chce zaoszczędzić pieniądze. Potrzebuje jednak planu i wyraźnych wskazówek. Spotykamy się tylko raz w miesiącu, na 45 minut. Dostaje wtedy dużo materiałów i dokładne instrukcje jak skutecznie pracować. Na tym spotkaniu sprawdzamy postępy i planujemy kolejny miesiąc intensywnej nauki.

Opowiedz mi swoją historię.

Napisz „hello” na one@thetime.pl lub 531066331, a razem znajdziemy czas i sposób.

Konsultacja  jest za darmo (ok 30 minut).

Jeśli się zdecydujesz, to każde 15 minut regularnych spotkań kosztuje 20 złotych.

Jeśli wolisz jednak spotykać się na dłuższe spotkania oko w oko, to moje lekcje indywidualne na Starym Mokotowie znajdziesz tu: one-on-one.pl

 

Więcej pomysłów na nasze spotkania.

Time management

Jesteśmy wszyscy zajęci, nie ma czasu na nic. Nie ma czasu nawet zaplanować porządnie swoich działań, nie mówiąc o refleksji. Jeśli brakuje Ci właśnie takiego czasu, gdzie możesz porozmawiać i zastanowić się jak ten czas wykorzystać, to polecam się z rozmową. Mam dużo doświadczeń w tym temacie i znam wiele sposobów i technik o tym jak „zarządzać sobą w czasie”.

Educate me.

Jeden z moich ulubionych sposobów na lekcje, gdzie Ty opowiadasz mi o swojej profesji, zainteresowaniach lub sytuacjach, a ja słucham i się uczę. Pomagam Ci się też wysłowić, poprawiam błędy i dopytuję o szczegóły z ciekawością 6-latka. Pomogę Ci mówić płynnie o swojej pracy, prezentować myśli w usystematyzowany sposób, a także dam nową perspektywę na to, co robisz. Może też coś doradzę!

Educate yourself.

Kolejny świetny sposób, żebym się dokształcił z Twoją pomocą! Na pewno jest jakiś temat, który chcesz zgłębić, bo brakuje Ci czasu/motywacji. Wybierzemy jakiś temat i będziemy go zgłębiać razem. Może kurs online o grafice komputerowej, kurs filozofii lub fizyki? Nie mamy limitów. Słuchasz, czytasz lub oglądasz porcję materiału, którą potem razem omawiamy. W sumie tak lubię takie spotkania, że mogą być za pół ceny, jeśli znajdziemy ciekawy dla nas temat.

Seriale, podcasty, książki, youtube...

To proste. Oglądasz na przykład odcinek serialu i mi potem o nim opowiadasz. Świetny sposób, żeby się rozkręcić z mówieniem w przyjemny sposób. Ja czuwam nad poprawnością, a Ty mówisz. Możesz samodzielnie wybierać treści lub zdać się na moje sugestie.

 

Grammar

Gramatyka w trybie 15 minutowym? Mam swój autorski sposób, gdzie spotkania często, a krótko sprawdzają się najlepiej. Poukładam Ci gramatykę angielską tak, że będziesz ją w końcu czuć, a nie tylko rozumieć.

Mam też wiele innych ćwiczeń językowych, które w 15 minut dadzą Ci sporą dawkę intelektualnego wysiłku!

 

Młodzież

Potrafię też rozmawiać z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiamy o grach, ale i nie tylko. Gramy razem i dyskutujemy, Jeśli masz młodego adepta, który nie ma okazji do mówienia, to takie krótkie sesje ze mną otworzą go na angielski bardzo szybko.

Przypominam, napisz „hello” na one@thetime.pl lub 531066331.

angielski, bo szkoda czasu